Урок 20.
Створення, відкривання і збереження текстового документа. Режими роботи в
середовищі текстового документа.
Цілі:
ü навчальна:
ознайомити учнів із середовищем текстового процесора та режимами роботи з
текстом у середовищі текстового процесора; навчити відкривати і зберігати
текстові документи.
ü розвивальна:
сприяти розвитку логічного мислення учнів; формувати в учнів уміння самостійно здобувати знання;
ü виховна:
виховувати творче ставлення до справи.
Обладнання
та наочність: дошка, комп’ютери, підручники,
навчальна презентація.
Хід уроку
І.
Організаційний етап
ІІ.
Перевірка домашнього завдання
Робота з колективною онлайн-дошкою
Робота з колективною онлайн-дошкою
ІІІ. відтворення і коригування опорних знань
«Запитання — відповідь»
Іноді
перевірку домашнього завдання можна проводити так: учневі, якого викликали до
дошки, товариші ставлять запитання до вивченого параграфу (не заглядаючи в
підручник). Оцінюють точність і правильність відповідей і самих запитань.
- З
якими об’єктами текстового документа ви познайомились на минулому уроці?
(відповідь: символ, слово, рядок, абзац, сторінка, текст)
-
Що таке
фрагмент тексту?
-
Які ви знаєте
системи опрацювання текстів?
-
Назвіть етапи
підготовки документа на комп’ютері.
-
Назвіть
функції текстових процесорів.
Робота за комп’ютером вікно
програми
Робота з картками складання
алгоритму відкривання документа
IV.
Мотивація навчальної діяльності
Прийом
«відстрочена відгадка»
— Як правильно організувати роботу
з тестовим документом, щоб зекономити час?
— Як зробити так, щоб ваш
документ мав естетичний вигляд на екрані та на папері?
— Яким чином можна пронумерувати
сторінки в документі?
Відповіді на ці та інші запитання
ви дізнаєтесь під час вивчення нової теми.
ІV. Повідомлення
теми, цілей, завдань уроку
V.
Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу
Пояснення
вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовуються
можливості проектору)
Робота
індивідуальних завдань та робота в групах
Виконання тестових завдань
Пригадай структуру тестового процесора, завдання на Learningapps.org
Виконання тестових завдань
Пригадай структуру тестового процесора, завдання на Learningapps.org
Фізкультхвилинка
VI.
Самостійне застосування знань у стандартних ситуаціях
Робота
за комп’ютером
1)
Повторення
правил безпечної поведінки за комп’ютером.
2)
Інструктаж
учителя.
Підручник ст. 140-143
3)
Вправи
для очей.
VII.
Домашнє завдання
VIІI.
Підсумки уроку
Рефлексія
Дайте відповіді на питання і насипте свою гору знань на http://thisissand.com/
Що сподобалось на уроці, а що ні?
Чи виникали труднощі?
Немає коментарів:
Дописати коментар